Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją

OnetraceMOTOŚWIAT

Policyjny pościg za motocyklem zakończony kontrowersją

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

20-latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. W rezultacie dopuścił się wielu wykroczeń - poruszał się z nadmierną prędkością, zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, jechał kilkanaście metrów chodnikiem.

Sukces podkarpackiej akcji „Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
Pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli
Promile, sądowy zakaz i substancje psychaktywne – kulisy zatrzymania 21-latka

20-letniemu motocykliście grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, jednak to zachowanie mundurowych budzi większe kontrowersje.

Pech chciał, że motocyklista wjechał z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie w Tarnobrzegu na czerwonym świetle, wprost przed radiowóz, który rozpoczął za nim pościg.

20-latek próbował uniknąć policyjnej kontroli. W rezultacie dopuścił się wielu wykroczeń – poruszał się z nadmierną prędkością, zmuszając innych kierujących do zjeżdżania na pobocze, jechał kilkanaście metrów chodnikiem, a następnie na jednym kole. Co więcej, w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 114 km/h.

W wyniku nieudanej próby ucieczki przed funkcjonariuszami doszło do zderzenia – według zeznań Policji w wyniku utraty panowania nad maszyną przed motocyklistę, jednak sądząc po zdjęciach oglądowych można przypuszczać, że mundurowi potrącili uciekiniera, by zakończyć pościg.

Co ciekawe, do szpitala trafił nie tylko 20-latek, ale również policjanci, którzy prowadzili pościg i, według policyjnego komunikatu, zostali ranni.

(Fot. KMP Tarnobrzeg)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.