Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle

OnetraceMOTOŚWIAT

Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Tegoroczny kryzys nie oszczędził rynków motoryzacyjnych.

Warszawa: motocyklistów zaatakowano gazem pieprzowym [NAGRANIE]
Sukces podkarpackiej akcji „Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
Kulturalna jazda w grupie – jak się powinna odbywać?

W ciągu 9 miesięcy w Polsce zarejestrowano 295,1 tys. nowych samochodów osobowych. To wynik o 28,2% mniejszy od analogicznego okresu roku 2019. Spadek ilości rejestracji ominął wyłącznie motocykle.

Choć spadki rejestracji dotyczą wszystkich samochodów, można powiedzieć, że obronną ręką z tej sytuacji wyszły koncerny sprzedające samochody klasy premium+. W ich przypadku spadek wynosi zaledwie 7,2%.

W przypadku osobówek największe spadki odnotowano wśród małych i średnich MPV, których liczba zmniejszyła się o ponad 60%. W przypadku dużych aut MPV spadek wynosił ponad 50%.

Jeśli chodzi o motocykle – do końca września br. liczba zarejestrowanych nowych motocykli wzrosła o jeden procent w stosunku do analogicznego okresu za rok 2019. Największy wzrost odnotowano w grupie sport, która zaliczyła 49% wzrost rejestracji.

(Photo by Jan Starek on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.