Większy odstęp od wyprzedzanego motocykla poprawi bezpieczeństwo na drodze? Tak twierdzą posłowie

OnetraceMOTOŚWIAT

Większy odstęp od wyprzedzanego motocykla poprawi bezpieczeństwo na drodze? Tak twierdzą posłowie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualne przepisy traktują o zachowaniu metrowego odstępu od wyprzedzanego motocyklisty bądź rowerzysty.

26-latkowie mknęli blisko 200 km/h! Policja zadbała o to, aby nie wsiedli już na jednoślady
Sukces podkarpackiej akcji „Motocykl” – mundurowi skontrolowali 400. motocyklistów
Śmiertelny wypadek policjanta. Jadąc motocyklem, zderzył się z lawetą…

W ostatnim czasie do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy, który miałby za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko motocyklistów i rowerzystów, ale także kolumny pieszych. Czy uważacie, że taka zmiana ma sens?

Niemożliwa do przewidzenia reakcja innego uczestnika ruchu drogowego czy podmuch wiatru wywołany przez wyprzedzającą motocyklistę ciężarówkę może wpłynąć na bezpieczeństwo drogowe właścicieli jednośladów. Zachowanie odpowiedniego odstępu to sprawa kluczowa, jednak często pomijana. Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć politycy zasiadający w Sejmie.

Zgodnie z projektem ustawy, obecnie obowiązujący metrowy odstęp między jednośladem a wyprzedzanym miałby zostać wydłużony o następne pół metra. Choć wydaje się to mało istotne, to dodatkowe pół metra mogłoby uratować skórę niejednemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Czy taka zmiana ma sens i poparcie w praktyce?

(Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.