Większy odstęp od wyprzedzanego motocykla poprawi bezpieczeństwo na drodze? Tak twierdzą posłowie

OnetraceMOTOŚWIAT

Większy odstęp od wyprzedzanego motocykla poprawi bezpieczeństwo na drodze? Tak twierdzą posłowie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Aktualne przepisy traktują o zachowaniu metrowego odstępu od wyprzedzanego motocyklisty bądź rowerzysty.

Sierpc: śmiertelny wypadek motocyklistów. Zginęła jedna osoba
Policja odnalazła dziuplę złodziei. W tle części motocyklowe za 180 tysięcy złotych i czterech aresztowanych
Spowodował aż 90 kolizji. Obiecywał nie informować władz

W ostatnim czasie do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy, który miałby za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko motocyklistów i rowerzystów, ale także kolumny pieszych. Czy uważacie, że taka zmiana ma sens?

Niemożliwa do przewidzenia reakcja innego uczestnika ruchu drogowego czy podmuch wiatru wywołany przez wyprzedzającą motocyklistę ciężarówkę może wpłynąć na bezpieczeństwo drogowe właścicieli jednośladów. Zachowanie odpowiedniego odstępu to sprawa kluczowa, jednak często pomijana. Sprawę w swoje ręce postanowili wziąć politycy zasiadający w Sejmie.

Zgodnie z projektem ustawy, obecnie obowiązujący metrowy odstęp między jednośladem a wyprzedzanym miałby zostać wydłużony o następne pół metra. Choć wydaje się to mało istotne, to dodatkowe pół metra mogłoby uratować skórę niejednemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Czy taka zmiana ma sens i poparcie w praktyce?

(Autorstwa Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077419)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.