Wielka Brytania. Co z motocyklami w dobie zakazu aut spalinowych?

OnetraceMOTOŚWIAT

Wielka Brytania. Co z motocyklami w dobie zakazu aut spalinowych?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zaniepokojona społeczność motocyklistów postanowiła zapytać Ministerstwo Transportu o sytuację spalinowych jednośladów odnośnie zakazu sprzedaży pojazdów spalinowych.

Dlaczego kasku motocyklowego nie powinno się kłaść na ziemi?
Zaczynasz przygodę z małym motocyklem – o tym nie zapominaj!
Zmiana biegów w motocyklu – wyjaśnienia dla początkujących

Na całym świecie trwają prace mające na celu wprowadzenia przepisów dotyczących znacznej redukcji emisji spalin. Jednym z takim państw jest Wielka Brytania. Wiemy, jak zakazy wpłyną na motocykle.

Zakaz sprzedaży spalinowych obejmie tereny należące do Wielkiej Brytanii juz w roku 2030. Jest to data graniczna, która dopuszczałaby do ruchy wyłącznie auta hybrydowe, które znikną już 5 lat później.

Na słuszne pytanie społeczności motocyklistów odnośnie dopuszczenia do ruchu jednośladów odpowiedział Brytyjskie Ministerstwo Transportu, które zapewniło, że zakaz nie obejmie motocykli i skuterów. Władze przekazały również, że nie ma obecnie planów dotyczących wprowadzenia zakazów sprzedaży spalinowych jednośladów.

(Photo by Daniel Thürler on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.