Wielka Brytania. Co z motocyklami w dobie zakazu aut spalinowych?

OnetraceMOTOŚWIAT

Wielka Brytania. Co z motocyklami w dobie zakazu aut spalinowych?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zaniepokojona społeczność motocyklistów postanowiła zapytać Ministerstwo Transportu o sytuację spalinowych jednośladów odnośnie zakazu sprzedaży pojazdów spalinowych.

Trzecia generacja Suzuki Hayabusy podbija Stary Kontynent!
Wymiana opon w motocyklu – kiedy jest to konieczne?
Jak poprawić technikę jazdy? Poznaj sposoby na naukę poruszania się motocyklem

Na całym świecie trwają prace mające na celu wprowadzenia przepisów dotyczących znacznej redukcji emisji spalin. Jednym z takim państw jest Wielka Brytania. Wiemy, jak zakazy wpłyną na motocykle.

Zakaz sprzedaży spalinowych obejmie tereny należące do Wielkiej Brytanii juz w roku 2030. Jest to data graniczna, która dopuszczałaby do ruchy wyłącznie auta hybrydowe, które znikną już 5 lat później.

Na słuszne pytanie społeczności motocyklistów odnośnie dopuszczenia do ruchu jednośladów odpowiedział Brytyjskie Ministerstwo Transportu, które zapewniło, że zakaz nie obejmie motocykli i skuterów. Władze przekazały również, że nie ma obecnie planów dotyczących wprowadzenia zakazów sprzedaży spalinowych jednośladów.

(Photo by Daniel Thürler on Unsplash)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
Nad SXO czuwa sxo.pl i ebrains.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.