Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu

MOTOŚWIAT
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

W wieku 69-lat zmarł Ralph Hudson. Był rekordzistą świata w prędkości na motocyklu bez dodatkowego pakietu aerodynamicznego. Hudson stracił życie na skutek urazów po wypadku, do którego doszło trzy tygodnie wcześniej na pokazie w Salt Lake City podczas imprezy Bonneville Speed Week.

Oficjalny rekord zmarłego motocyklisty został osiągnięty w Boliwii w 2018 roku i wyniósł 478 km/h. W jednym z przejazdów jechał nawet szybciej, jednak był to wyłącznie odcinek próbny – rekord nie został więc uznany.

Hudson zmarł po wypadku podczas Bonneville Speed Week. Ze względu na silny podmuch wiatru stracił panowanie nad motocyklem jadąc ponad 400 kilometrów na godzinę. W wyniku obrażeń zmarł trzy tygodnie później – 6 września 2020 roku.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową dla swojego domu?
Jak wybrać odpowiednią kostkę brukową dla swojego domu?
Wybierając kostkę brukową do swojego domu, musisz uwzględnić kilka kluczowych czynników. Poznaj jakie i dowiedz się jak dopasować idealną kostkę do swojego podwórka.
Na te sprawy zwróć uwagę podczas ubezpieczania skutera
Na te sprawy zwróć uwagę podczas ubezpieczania skutera
Niezależnie od tego, jakiego pojazdu używasz do codziennego transportu, warto zadbać o to, żeby był on odpowiednio ubezpieczony. Nie tylko właściciele samochodów i motocykli muszą wykupić ubezpieczenie OC. Również osoby, posiadające skuter, są zobowiązane do wykupienia polisy OC.
Wszystko, co musisz wiedzieć o znaku ustąp pierwszeństwa
Wszystko, co musisz wiedzieć o znaku ustąp pierwszeństwa
Znak ustąp pierwszeństwa to jeden z podstawowych znaków drogowych, którego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drodze poprzez ustalenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej temu znakowi, jego zasadom działania oraz temu, jakie sytuacje na drodze wymagają jego zastosowania.
Ostatnie wpisy