Pozdrowienia motocyklistów – co oznacza ten gest?

KULTURA JEDNOŚLADÓW
Pozdrowienia motocyklistów – co oznacza ten gest?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykliści praktykują tzw. gest LWG czyli „lewa w górę”. Co oznacza podniesiona lewa ręka podczas mijania się motocyklistów i czy do każdego się stosuje?

LWG oznacza podniesioną lewą rękę w geście pozdrowień dla motocyklistów. Wykonuje się ją w przypadku mijania, na przeciwległym pasie, innego posiadacza jednośladu. Gest ten wspiera pasjonatów, życząc im bezpiecznej i przyjemnej trasy.

Czy zawsze motocykliści się pozdrawiają? W niektórych kręgach mówi się, że motocykliści nie wyciągają ręki do osób na skuterach, małych maszynach (np. 50tkach) czy motorynkach. To nie do końca prawda. LWG obowiązuje w przypadku każdego jednośladu, ale w granicach rozsądku. Jeżeli doświadczony motocyklista widzi, że podniesienie lewej ręki może zagrażać innemu uczestnikowi ruchu (np. starszej osobie, która pozdrawiając może się wywrócić), rezygnuje z tego gestu. To doświadczona osoba ocenia miarę gestu i to, czy należy go wykonać – przewidując konsekwencje.

LWG nie odnosi się też do osób, które jadą na wycierki, albo preferują brawurowy i niebezpieczny styl jazdy. Doświadczeni pasjonaci motocykli nie tolerują tzw. dawców, tępiąc niebezpieczną jazdę. Osoby, które popisują się na swoich motocyklach nie mają co liczyć na gest pozdrowienia.

A co z początkującymi? Czy powinni wykonywać LWG? Jeżeli tylko czujesz się na siłach, to zdecydowanie tak! To bardzo ciekawa, warta krzewienia tradycja. Podniesiona ręka będzie miłym wsparciem dla innego uczestnika ruchu.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest BOBLBEE GTX? To plecak i… ochraniacz!
Czym jest BOBLBEE GTX? To plecak i… ochraniacz!
Jeżeli obawiasz się kontuzji kręgosłupa przy upadku, a dodatkowo poszukujesz pakownego plecaka motocyklowego - BOBLBEE GTX to rozwiązanie dla Ciebie. Sprzęt ma bardzo wysoki poziom redukcji uderzeń, a przy okazji pozwala przewieźć sporo dodatkowych rzeczy.
Kasacja pojazdu i co dalej?
Kasacja pojazdu i co dalej?
Na kasacje samochodu decydujemy się zazwyczaj w ostateczności, np. kiedy samochód uległ poważnemu uszkodzeniu, lub zwyczajnie jest w złym stanie technicznym i nie nadaje się do użytku w ruchu drogowym.
Argentyna. Pożar trawi zabytkowe motocykle [NAGRANIE]
Argentyna. Pożar trawi zabytkowe motocykle [NAGRANIE]
W trawionym przez ogień budynku znajdowało się muzeum. Trwają próby odzyskania bezcennych zabytkowych motocykli i samochodów.
Ostatnie wpisy