Suzuki Intruder 1800 – dla kogo jest ta maszyna?

Suzuki Intruder 1800 – dla kogo jest ta maszyna?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Suzuki Intruder 1800 – dla kogo jest ta maszyna?

Suzuki Intruder 1800 jest jednym z bardziej popularnych cruiserów na rynku motocykli. Dla kogo ten pojazd nadaje się najlepiej i jakie są jego właściwości, wady oraz zalety?

Linia modelowa Intruder od Suzuki jest niezwykle stara. Istnieje od 1985 roku. Mimo tego, że produkcja została zakończona w 2005 roku na rzecz nowej linii modelowej Boulevard, na rynku europejskim niektóre modele wciąż dzierżą tę nazwę. Jednym z nich jest właśnie Suzuki Intruder 1800. Podobnie jak inne motocykle z tej linii modelowej korzysta on z typowych dla niej elementów. Są to między innymi widlaste, dwucylindrowe silniki.

Suzuki Intruder 1800R noszący na innych rynkach nazwę Boulevard M109R to największy z cruiserów aktualnie oferowanych przez japońskiego producenta. Powstał on w 2006 roku i korzysta z jednostki V2 chłodzonej cieczą. Waga samej jednostki to ponad 100 kilogramów, lecz spora moc wynosząca 125 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy rzędu 160 niutonometrów rekompensuje to, że motocykl waży ponad 300 kilogramów przez fakt, że sprint do setki trwa około 4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi ponad 200 kilometrów na godzinę, a waga z płynami, w tym z paliwem, to 345 kilogramów. 

Dla kogo jest Suzuki Intruder 1800?

Z racji na swoje spore rozmiary i fakt bycia cruiserem nie jest to częsty wybór na start. Motocykl ten wymaga nieco większych umiejętności, by go opanować, lecz determinacja i odpowiednie podejście sprawią, że jazda nim będzie niezwykle przyjemna nawet dla osoby, która wcześniej z motocyklami nie miała zbyt wiele wspólnego. Najbardziej problematyczna dla niedoświadczonych osób jest waga Suzuki Intrudera 1800. Jest ona całkiem spora i wymaga opanowania, by móc swobodnie się poruszać z wykorzystaniem tego cruisera. Odpowiednia ilość praktyki powinna jednak wystarczyć do opanowania nawet tego motocykla. 

Jazda Suzuki Intruderem to nie wyczynowa i sportowa przejażdżka, lecz – jak nazwa wskazuje – powolny cruising. Dynamiczne przyspieszanie i hamowanie może być strasznie niewygodne, lecz poruszanie się ze stałą prędkością i spokojne pokonywanie kolejnych kilometrów na malowniczej trasie to najlepsze, co może zaoferować Suzuki Intruder 1800, który nadaje się do tego idealnie. 

Suzuki Intruder 1800 jako cruiser to przede wszystkim wybór dla miłośników jednośladów, którzy kochają dbać o swoje maszyny mające robić wrażenie na ulicy każdego dnia swoim majestatycznym wyglądem. Dbanie o jego odpowiedni wygląd to świetne zajęcie w wolnym czasie, a gdy pogoda jest odpowiednia, za jego pomocą można wybrać się w trasę wraz ze znajomymi i zwiedzać okolicę lub nawet zaliczyć wycieczkę krajoznawczą, podczas której zwiedzi się znaczną część Polski czy nawet innego kraju, który znajduje się bliżej lub dalej od naszej ojczyzny. 

Suzuki Intruder 1800 to największy cruiser w gamie japońskiego producenta i ciekawa alternatywa dla innych motocykli tego typu. Wysoka moc, dostojny wygląd, silnik V2 i właściwości pozwalające na pokonywanie długich dystansów to jedne z wielu zalet tego motocykla, który sprawdzi się zarówno u świeżych, jak i tych bardziej doświadczonych motocyklistów.

Zdj. główne: Sara Kurfeß/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zabrać na pierwszą wyprawę motocyklem? Oto nasze pomysły!
Co zabrać na pierwszą wyprawę motocyklem? Oto nasze pomysły!
Wyruszasz w pierwszą, długą wyprawę motocyklową? Zarezerwowałeś już nocleg, przygotowałeś miejsca, które chcesz zobaczyć? To nie wszystko! Warto mieć ze sobą kilka niezwykle przydatnych rzeczy, szczególnie w podbramkowych sytuacjach.
Jak zapewnić optymalny komfort pracy w sektorze przemysłowym
Jak zapewnić optymalny komfort pracy w sektorze przemysłowym
W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak zapewnić optymalny komfort pracy w sektorze przemysłowym.
Przyczepa do minikoparki: Mobilność i efektywność
Przyczepa do minikoparki: Mobilność i efektywność
W tym artykule przyjrzymy się bliżej zastosowaniom przyczepy do minikoparki, jej korzyściom oraz roli, jaką odgrywa w zrównoważonym i efektywnym prowadzeniu prac budowlanych.
Ostatnie wpisy