Motocyklem nad morze – gdzie warto się wybrać?

OnetraceSPORT I TURYSTYKAMOTOTRASY

Motocyklem nad morze – gdzie warto się wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Długie podróże motocyklem nad morze to letni cel wielu fanów jednośladów. Oto świetne pomysły na nadmorskie trasy – nie tylko nad Bałtyk!

Kup motocykl Jamesa Bonda! Cudowny pojazd na sprzedaż
Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?
Motocykle turystyczne od BMW – tym pojedziesz w podróż!

Długie trasy motocyklem to dla wielu fanów jednośladów prawdziwa gratka. Częstym celem wypraw jest oczywiście wybrzeże. Oto wyjątkowe trasy nad morze.

Jeżeli tylko mamy odpowiedni motocykl, pokonywanie tras liczących sobie kilkaset, a nawet kilka tysięcy kilometrów nie będzie dla nas stanowić specjalnego problemu. Przy okazji takie wyprawy mogą być ogromnie satysfakcjonujące, lecz nie wszystkim odpowiada jazda bez celu. Bardzo popularnym punktem docelowym jest oczywiście morze – zarówno Bałtyk, jak i inne akweny, na przykład na południu Europy. W tym tekście znajdziecie kilka ciekawych inspiracji na świetne trasy nad morze!

Kilka polskich tras nad Morze Bałtyckie

Zacznijmy od naszego rodzimego podwórka. Sieć autostrad i dróg ekspresowych prowadzących na samą północ naszego kraju niewiarygodnie się rozrosła w ostatnich latach, a żarty o polskich drogach nie są już aż tak aktualne. Nie oznacza to jednak, że musimy trzymać się głównych tras – mniej uczęszczane drogi mogą kryć w sobie naprawdę wiele.

Jeżeli planujemy wybrać się motocyklem nad Morze Bałtyckie, możemy wybrać wiele intrygujących ścieżek. Jeśli wyruszamy z zachodu Polski, bardzo dobrym pomysłem będzie wybranie trasy przynajmniej przez część odcinka Jelenia Góra–Kołobrzeg, który prowadzi m.in. przez Legnicę, Sławę, Wolsztyn, Drawsko Pomorskie oraz Świdwin. Jeśli zaś ruszamy ze wschodu, kusząca może być trasa Lublin–Łeba przez Warszawę, Grudziądz czy Brusy.

Motorem nad Adriatyk

Czas na zagraniczne wojaże. Ciekawym pomysłem, który jest praktykowany przez naprawdę wielu zwolenników długich podróży na dwóch kołach, jest malownicza Chorwacja. Jaką drogę najlepiej wybrać? Opcji jest wiele – przy trzymaniu się autostrad najszybciej czasowo wyjdzie nam podróż przez Niemcy czy Austrię, lecz nam chodzi bardziej o wrażenia.

W tym wypadku możemy na przykład wybrać się do Chorwacji przez Czechy, Austrię oraz Słowenię. Zahaczymy po drodze między innymi o Wiedeń, malownicze słoweńskie miasteczko Bled czy przepiękne Alpy. 

Jak najdalej na zachód

Dla osób lubiących wyzwania ciekawą opcją może być trasa na sam zachód Europy, do Portugalii. Będzie to szlak bez wątpienia trudny pod kątem długości, lecz wiele osób przyznaje, iż jest to wyjątkowo satysfakcjonująca wyprawa. Droga będzie nas wiodła przez Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Jak będzie zaś wyglądać? Opcji mamy naprawdę wiele! Jeżeli chcemy, możemy zahaczyć o Paryż i Madryt albo przejechać się Lazurowym Wybrzeżem aż do Barcelony i stamtąd pojechać w kierunku Portugalii. Możemy również całkowicie ominąć większe miasta i pojechać mniej uczęszczanymi, lecz niewątpliwie malowniczymi drogami. Panuje tutaj pełna dowolność!

Zdj. główne: Yury Kirillov/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.