Motocykl z systemem poziomowania? Honda pokazała pierwszy egzemplarz!

OnetraceWYDARZENIA

Motocykl z systemem poziomowania? Honda pokazała pierwszy egzemplarz!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykle z samopoziomowaniem mogą być przyszłością jednośladów. Honda przedstawiła kolejną wersję swojego motocykla z tym systemem.

Honda VF500F – co warto wiedzieć o tym modelu?
Najciekawsze motocykle turystyczne od Hondy – zobacz nasze top 5
Honda Gold Wing będzie miała radary – o chodzi?

Samopoziomujący się motocykl to rzecz, nad którą Honda pracuje od lat. Pierwszy prototyp powstał w 2017 roku, a niedawno Japończycy pokazali kolejną jego wersję. 

Honda swój pierwszy samopoziomujący motocykl, a dokładniej prototyp pokazała już w 2017 roku, lecz był to jeżdżący z niewielką prędkością motocykl elektryczny. Teraz pora na kolejną wersję takiej maszyny. 

Bazą do samopoziomującego motocykla została Honda NM4 Vultus. System to Riding Assist-e i działa dzięki szeregowi czujników. Ich zadaniem jest sterowanie mechanizmem żyroskopowym. Za jego pomocą można uniknąć upadku na przykład w przypadku cofania. Dzięki zastosowaniu go można zredukować liczbę upadków i wypadków na drodze, więc możliwe, że jego rozwój przyspieszy i niebawem doczekamy się go w seryjnej produkcji.

Zdj. główne: Eric Michael/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.