Najszybsze motocykle świata – TOP 5

Najszybsze motocykle świata – TOP 5
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najszybsze motocykle świata – TOP 5 

(fot. pexels.com)

Istnieją dwie grupy motocyklistów – dla jednych najważniejsza jest dusza, dla drugich przede wszystkim prędkość. Odkręcenie manetki równoznaczny jest z przypływem ogromnej ilości adrenaliny. 

Początek XXI wieku to okres zawziętej walki producentów motocykli o tytuł najszybszego motocykla świata. Rok w rok, pas lidera przekazywany jest między kolejnymi koncernami motoryzacyjnymi.  Na rynek trafiły turbodoładowane maszyny, które osiągają prędkość przekraczającą nawet 350 km/h.

Ogromna prędkość to również ogromna odpowiedzialność. Decyzją rynku ustalono ograniczenie prędkości na granicy 299 km/h. Warto zauważyć, że ograniczenie to tyczy się gigantów rynku – niszowi producenci wciąż walczą na noże o tytuł najszybszego motocykla na świecie.

Najszybsze motocykle świata

Poznaj nasze zestawienie 5 najszybszych motocykli świata! 

1. Ducati 1098S


Na pierwszy ogień idzie Ducati 1098S. Jest to typowy motocykl sportowy, zaprojektowany z myślą o diabelnie szybkiej jeździe. Rok produkcji tego modelu przypada na lata  2007-2009. Niewielka waga wynosząca 173 kg i silnik generujący moc 160 KM pozwala rozpędzić się do setki w niespełna 3 sekundy. Ten imponujący wynik może zawrócić w głowie. Prędkościomierz wyskalowany został do maksimum wynoszącemu 290 km/h. 

2. Honda Blackbird CBR1100XX

Na przedostatnim miejscu znalazł się pojazd z japońskim rodowodem. Honda Blackbird rozpędza się do prędkości 100 km/h w 2,6 sekundy. Co zaskakujące, model ten został zaprojektowany 24 lata temu, w roku 1996. Inżynierowie Hondy chcieli rzucić rękawicę ówczesnemu liderowi – Kawasaki ZZR-1100. Prędkość maksymalna: 290 km/h; moc – 155 KM, waga – 225 kg.

3. BMW S1000 RR

Model S1000 RR ze stajni BMW został zaprojektowany z myślą o zespole BMW Motorrad Motorsport. Produkcja motocykla rozpoczęła się w 2008 roku. Dzięki wadze wynoszącej 183 kg motocykl rozpędza się do setki w czasie wynoszącym 3,1 sekundy. Elektronicznie ograniczony silnik generujący moc 193 KM jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 299 km/h.

4. Yamaha YZF R1

Yamaha YZF R1 to żywa legenda wyścigów motocyklowych. Jak przystało na cud techniki – wielokrotnie zwyciężał w ramach wyścigów World Superbike. Premiera modelu YZF R1 odbyła się w roku 1998. Potężny silnik pozwala osiągnąć prędkość 299 km/h. 100 km/h to bariera, którą pokonuje poniżej 3 sekund.

5. Kawasaki ZZR-1400

Kawasaki ZZR-1400 zaprezentowany został w roku 2005. Produkcja tego modelu rozpoczęła się jednak rok później. ZZR-1400 to pierwszy seryjny motocykl, który był w stanie wygenerować moc 200 KM. Jak w przypadku poprzedników prędkość maksymalna została sztywno ograniczona do 299 km/h. 100 km/h osiąga w 2,9 sekundy.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego?
Kiedy oficjalne otwarcie sezonu motocyklowego?
Sprzyjające warunki atmosferyczne wystarczyły, by pierwsi śmiałkowi oficjalnie ruszyli w teren. Czy to zapowiedź początku sezonu?
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Benelli Leoncino 800: nie trafił jeszcze oficjalnie do Polski, a już został udoskonalony
Zaskoczeniem dla fanów marki będzie również to, że nowa wariacja będzie lżejsza o kilka kilogramów! Jak widać, da się dokonać niemożliwego.
Yamaha i ShinMaywa z  porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji
Yamaha i ShinMaywa z porozumieniem w sprawie badań nad samolotem nowej generacji
Jeśli prace nad mniejszymi silnikami okażą się sukcesem, to z całą pewnością lotnictwo przejdzie niemałą rewolucję cenową.
Ostatnie wpisy