Najszybsze motocykle świata – TOP 5

Najszybsze motocykle świata – TOP 5
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najszybsze motocykle świata – TOP 5 

(fot. pexels.com)

Istnieją dwie grupy motocyklistów – dla jednych najważniejsza jest dusza, dla drugich przede wszystkim prędkość. Odkręcenie manetki równoznaczny jest z przypływem ogromnej ilości adrenaliny. 

Początek XXI wieku to okres zawziętej walki producentów motocykli o tytuł najszybszego motocykla świata. Rok w rok, pas lidera przekazywany jest między kolejnymi koncernami motoryzacyjnymi.  Na rynek trafiły turbodoładowane maszyny, które osiągają prędkość przekraczającą nawet 350 km/h.

Ogromna prędkość to również ogromna odpowiedzialność. Decyzją rynku ustalono ograniczenie prędkości na granicy 299 km/h. Warto zauważyć, że ograniczenie to tyczy się gigantów rynku – niszowi producenci wciąż walczą na noże o tytuł najszybszego motocykla na świecie.

Najszybsze motocykle świata

Poznaj nasze zestawienie 5 najszybszych motocykli świata! 

1. Ducati 1098S


Na pierwszy ogień idzie Ducati 1098S. Jest to typowy motocykl sportowy, zaprojektowany z myślą o diabelnie szybkiej jeździe. Rok produkcji tego modelu przypada na lata  2007-2009. Niewielka waga wynosząca 173 kg i silnik generujący moc 160 KM pozwala rozpędzić się do setki w niespełna 3 sekundy. Ten imponujący wynik może zawrócić w głowie. Prędkościomierz wyskalowany został do maksimum wynoszącemu 290 km/h. 

2. Honda Blackbird CBR1100XX

Na przedostatnim miejscu znalazł się pojazd z japońskim rodowodem. Honda Blackbird rozpędza się do prędkości 100 km/h w 2,6 sekundy. Co zaskakujące, model ten został zaprojektowany 24 lata temu, w roku 1996. Inżynierowie Hondy chcieli rzucić rękawicę ówczesnemu liderowi – Kawasaki ZZR-1100. Prędkość maksymalna: 290 km/h; moc – 155 KM, waga – 225 kg.

3. BMW S1000 RR

Model S1000 RR ze stajni BMW został zaprojektowany z myślą o zespole BMW Motorrad Motorsport. Produkcja motocykla rozpoczęła się w 2008 roku. Dzięki wadze wynoszącej 183 kg motocykl rozpędza się do setki w czasie wynoszącym 3,1 sekundy. Elektronicznie ograniczony silnik generujący moc 193 KM jest w stanie osiągnąć prędkość maksymalną wynoszącą 299 km/h.

4. Yamaha YZF R1

Yamaha YZF R1 to żywa legenda wyścigów motocyklowych. Jak przystało na cud techniki – wielokrotnie zwyciężał w ramach wyścigów World Superbike. Premiera modelu YZF R1 odbyła się w roku 1998. Potężny silnik pozwala osiągnąć prędkość 299 km/h. 100 km/h to bariera, którą pokonuje poniżej 3 sekund.

5. Kawasaki ZZR-1400

Kawasaki ZZR-1400 zaprezentowany został w roku 2005. Produkcja tego modelu rozpoczęła się jednak rok później. ZZR-1400 to pierwszy seryjny motocykl, który był w stanie wygenerować moc 200 KM. Jak w przypadku poprzedników prędkość maksymalna została sztywno ograniczona do 299 km/h. 100 km/h osiąga w 2,9 sekundy.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie oringów
Zastosowanie oringów
Uszczelnienia techniczne stanowią bardzo istotny element odpowiedzialny za szczelność w różnego rodzaju układach, jak np. w układach hamulcowych, klimatyzacji, systemach […]
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
W wieku 69-lat zmarł Ralph Hudson. Był rekordzistą świata w prędkości na motocyklu bez dodatkowego pakietu aerodynamicznego. Hudson stracił życie na skutek urazów po wypadku, do którego doszło trzy tygodnie wcześniej na pokazie w Salt Lake City podczas imprezy Bonneville Speed Week.
Badanie. Prawie połowa kierowców chce podwyżek OC dla młodych kierowców
Badanie. Prawie połowa kierowców chce podwyżek OC dla młodych kierowców
Badanie przeprowadzone przez UCE Research i SYNO Poland na reprezentatywnej próbie 1008 dorosłych, posiadających prawo jazdy Polaków, w wieku 18-80 lat.
Ostatnie wpisy