Kim są „wycierki”, czyli dlaczego nie powinno się jeździć w krótkich spodenkach i koszulce?

OnetraceSŁOWNIK

Kim są „wycierki”, czyli dlaczego nie powinno się jeździć w krótkich spodenkach i koszulce?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wycierki, osoby, które myślą, że nawet w krótkich spodenkach oraz koszulce nic im się nie stanie podczas szlifu motocyklem. Czy tak jest naprawdę? Co warto zakładać na jednoślad latem?

Wycierka – co oznacza to słowo w slangu motocyklowym?
Orzeszek, hełm itd. – co oznaczają kolejne nazwy rodzajów kasków?
Puszkarze – kim są w slangu motocyklistów?

Krótkie spodenki oraz koszulka z krótkim rękawkiem to nie strój na motocykl. Mogą się o tym przekonać wszyscy ci, którzy zdecydowali się na taki strój, a następnie ulegli nawet niewielkiej kolizji lub położyli motocykl, aby uniknąć wypadku. Ich ciała nie są w żadnym stopniu chronione, a co za tym idzie, obrażenia – a przede wszystkim rozległe obtarcia – są wręcz nieuniknione.

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich wsiada na jednoślad, bo to kocha. W ich żyłach bez dwóch zdań płynie krew prawdziwego fana tych pojazdów. Druga grupa z kolei decyduje się na motocykl, aby zaszaleć lub zaszpanować. Najczęściej właśnie ta społeczność ma problem z tym, aby nawet w ciepłe dni założyć na siebie odzież z odpowiednią liczbą zabezpieczeń, czasem nawet nie decyduje się na kask! Z jednej strony można to zrozumieć, przy powolnej jeździe po mieście skórzany kombinezon może dawać się we znaki, z drugiej natomiast wsiadając na motocykl, należy mieć dużą wyobraźnię – nie posiadają jej ci, którzy stawiają na krótkie spodenki i koszulkę. Czy jednak można tutaj pójść na kompromis i w ciepłe, letnie dni założyć coś przewiewnego, a jednocześnie bezpiecznego? 

Lekkie, długie spodnie

Wycierki to osoby, które muszą liczyć się z tym, że w przypadku wypadku lub położenia motocykla ich skóra zostanie mocno poparzona. Jak tego uniknąć? Założyć długie spodnie, najlepiej jeansy, gdy temperatura na dworze nie rozpieszcza. Pamiętaj, aby był to model motocyklowy, ponieważ mają one dodatkowe zabezpieczenia na kolanach, biodrach czy pośladkach, często jest to kevlar, czasem odporny na ścieranie cordur. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś postawił na spodnie tekstylne z przewiewną siatką, tutaj jednak również pamiętaj o tym, aby nie zabrakło zabezpieczeń w newralgicznych miejscach.

Przewiewna kurtka 

Jedną z najważniejszych części odzieży na motocykl jest kurtka. Koszulka z krótkim rękawem nie wchodzi w grę, nie ma więc sensu rozpisywać się na ten temat. Na upalne dni przewidziane są kurtki z siatki, które mimo tego, że są bardzo przewiewne i nawet przy niskich prędkościach poczujesz przyjemny chłód, to wciąż zostały odpowiednio wzmocnione dodatkową warstwą materiału. Jednymi z najpopularniejszych kurtek letnich dla motocyklistów są: Roleff Mesh (z wpinaną membraną), Gareth Summer (z materiału mesh, wzmocniona tkaniną matex) oraz Bering Keers (z panelami wentylacyjnymi, wyposażona w dopinaną warstwę przeciwdeszczową).

Oddychające obuwie i trwałe rękawice

Odpowiednie obuwie na lato również jest bardzo ważne. Najciekawszą propozycją do jazdy po mieście wydają się trampki motocyklowe, modyfikacje butów turystycznych w sposób, który zapewni wentylację, to również dobra opcja. Na koniec warto zauważyć, że rękawice, mimo że nie zawsze motocykliści „miejscy” o nich pamiętają, są również niezwykle ważne. Skóra wewnątrz oraz lekka siatka po zewnętrznej stronie to rękawice idealne na lato. W końcu z pewnością nie chcesz gołą dłonią przejechać po asfalcie podczas szlifu. To uczucie nie należy do najprzyjemniejszych. Przykładami dobrze wykonanych rękawic letnich są: Torx City Pro oraz Torx Master.

Zdj. główne: lucas Favre/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.