Jazda quadem zimą – gdzie najlepiej jest „poszaleć”?

Jazda quadem zimą – gdzie najlepiej jest „poszaleć”?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon zimowy to dobry czas na jazdę quadem, chociaż większość osób uważa, że najlepiej wyciągnąć go z garażu wiosną. Z tej formy rozrywki nie trzeba jednak rezygnować, kiedy spadnie śnieg. 

Istnieje wiele tras, na których można jeździć quadem zimą. Warto przekonać się, gdzie ich szukać, a także jak przygotować siebie i maszynę na taką wyprawę.

Miejsca, w których można poszaleć zimą na quadzie

Chcesz wybrać się na jazdę quadem w sezonie zimowym i zastanawiasz się, gdzie najlepiej jechać? Istnieje wiele tras dla quadów, które warto znać, ponieważ dają one pełną satysfakcję, a co więcej są naprawdę bezpieczne. Dowiedz się razem z nami, na jakie trasy się wybrać i czym się wyróżniają.

1.    Trasa Olsztyn – jeśli jesteś z Olsztyna lub okolic, to miejsce z pewnością przypadnie Ci do gustu. Długa i wymagająca trasa, która zapewnia masę rozrywki. Część przebiega obok zbiornika wodnego, dlatego zimą należy zachować szczególną ostrożność. Trasa wynosi 57,8 kilometrów. Do jej pokonania wystarczy około 2 godzin.

2.    Poligon Rembertów – to doskonałe miejsce, gdzie można jeździć na quadzie i to w zimowych warunkach. Długość trasy to 42,8 kilometrów. Mimo że jest nieco krótsza od poprzedniej, to na jej pokonanie potrzebne są trzy godziny. Jest bardziej wymagająca, jednak dzięki temu daje większą frajdę w czasie jazdy.

3.    Trasa Zaździerz – popularna trasa dla quadów umieszczona w pobliżu Płocka. Można ją pokonywać o każdej porze roku. Długość trasy to 52,9 kilometrów.

To jedne z najpopularniejszych tras, które wybierane są zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Ich pokonanie wymaga skupienia, jednak każdy zakręt na piaszczystej lub ośnieżonej drodze jest frajdą, która pozwala dobrze się zabawić. Decydując się na wyjazd, możesz mieć pewność, że Twój sprzęt nie zalegnie w garażu na cały sezon zimowy.

Jak przygotować się do jazdy quadem zimą?

Jazda na quadzie zimą może być nieco trudniejsza, niż w sezonie letnim. Przy mrozie i śniegu konieczne jest założenie kilku warstw ubrań. Potrzebne są materiały ciepłe i oddychające. Doskonale sprawdzi się bielizna termiczna. 

Obuwie powinno zapewniać dobrą przyczepność, a jednocześnie chronić przed mrozem. Nie można zapomnieć o rękawiczkach i szaliku. Jednym z niezbędnych elementów ubioru dla osób, które jeżdżą quadem jest kask. Dzięki niemu można zadbać o bezpieczeństwo i należy go nosić bez względu na to, czy poruszamy się na trasie wiosną, latem, jesienią czy zimą.

Przygotowanie quadów do jazdy w sezonie zimowym

Zanim zdecydujesz się na jazdę quadem w zimowych warunkach, warto dobrze go do tego przygotować. Konieczne jest nie tylko sprawdzenie wszystkich parametrów w pojeździe. Warto również zabrać ze sobą łańcuchy, ponieważ w niektórych miejscach na trasie może okazać się konieczne ich założenie. Dodatkowo warto mieć ze sobą linę, by w razie konieczności możliwe było wyciągnięcie maszyny z zaspy. 

Zimowe warunki mogą zaskakiwać, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność. Nie można również zapomnieć o tym, jak ważne jest czyszczenie pojazdu po każdej trasie. Na drogach może być rozsypana sól. Jeśli osiądzie na częściach quada, to dojść może do pojawienia się rdzy. Po zakończonym sezonie zadbaj o dokładne wyczyszczenie maszyny.

Pamiętając o tych wszystkich zasadach jazdy i przygotowania, można świetnie bawić się na quadzie nawet w sezonie zimowym. Wyżej wymienione trasy zapewnią rozrywkę i sprawią, że pojazd będzie wykorzystywany nawet przy wymagających warunkach pogodowych.

Zdj. główne: Quentin Burbach/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze cruisery do 4000 złotych!
Najlepsze cruisery do 4000 złotych!
Szukasz cruisera do 4 tysięcy złotych? Wydaje Ci się to niemożliwe? Dla nas takie nie jest! Znaleźliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji motocykli typu chopper w tej cenie, sprawdź!
Skutery do 500cc3. Jakie modele będą najlepsze?
Skutery do 500cc3. Jakie modele będą najlepsze?
Oto najciekawsze propozycje skuterów o pojemności silnika do 500 cm3. Zagwarantują wygodną, szybką i bezproblemową jazdę, bez względu na okoliczności.
Jak motocykliści nazywają kaski? Orzeszki i inne określenia
Jak motocykliści nazywają kaski? Orzeszki i inne określenia
Slang motocyklowy jest niezwykle bogaty i jak można się domyśleć, możemy w nim znaleźć wiele różnych określeń na kaski. Oto najpopularniejsze z nich.
Ostatnie wpisy