Czy można kupić dobry kask na motocykl za 200 złotych?

Czy można kupić dobry kask na motocykl za 200 złotych?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nadszedł odwlekany w czasie zakup kasku motocyklowego. Na półkach sklepowych znajdziesz setki kasków – mnogość typów, modeli, wzorów i rozmiarów nie ułatwia tego zadania. Jak wybrać ten idealny, który posłuży Ci przez lata? 

Typy kasków motocyklowych

Pochylmy się teraz nad rodzajami kasków i ich charakterystyce.

Integralny

Jest to kask zbudowany z jednej bryły. To najbezpieczniejsza i najcichsza opcja – będzie on odpowiedni dla każdego typu motocykla. Bez problemu samodzielnie wyposażymy go w  bezprzewodowy system komunikacji na odległość. Dzięki swojej zwartej konstrukcji znajduje się on na pierwszym miejscu pod względem bezpieczeństwa na drodze.

Szczękowy

Elementem charakterystycznym kasku szczękowego jest przesuwany element zwany “szczęką”. Ten rodzaj kasku sprawdzi się idealnie nie tylko podczas jazdy po mieście, ale również, kiedy wybierasz się w dłuższą trasę. Tego typu rozwiązanie technologiczne niesie ze sobą kilka poważnych minusów. Po pierwsze, kaski szczękowe są zdecydowanie najcięższe – głównie za sprawą mechanizmu szczęki. Po drugie, z tej samej przyczyny, zajmuje on więcej miejsca – dlatego też ważny jest dobór odpowiedniego kufra, do którego zmieści się ten kask.

Modułowy

Kask modułowy to swoiste połączenie wcześniej opisanych kasków. W tym przypadku szczękę możemy wypiąć – uzyskując w rezultacie kask otwarty. Wadą kasku modułowego jest przede wszystkim prawdopodobieństwo zgubienia szczęki. Pod względem wyciszenia kask modułowy również nie oferuje zbyt wiele motocyklistom. 

Otwarty

Plusami kasku otwartego jest przede wszystkim jego zgrabność, lekkość i wygoda. Nie jest to jednak idealna opcja pod względem bezpieczeństwa – brak szczęki może okazać się fatalny w skutkach podczas zdarzeń drogowych. 

Co czyni kask dobrym?

Atest to pierwszy czynnik, na który zawsze powinniśmy zwrócić uwagę – jest to gwarant Twojego bezpieczeństwa. Nigdy nie kupuj kasku bez stosownego certyfikatu.

Materiał to najważniejszy wskaźnik jakości kasku motocyklowego. Idealnym rozwiązaniem jest mieszanka materiałów, która stworzy kompozyt. Tego typu solucja sprawia, że kask będzie odporny na wszelkiego typu uszkodzenia, zachowując przy tym atrakcyjną lekkość. Najgorszej jakości kaski to te stworzone z termoplastu.

Wyściółka to wyznacznik komfortu i wygody podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na to, czy materiał we wnętrzu kasku odprowadza wodę. Idealnym rozwiązaniem będzie również możliwość wypięcia jej, co zdecydowanie ułatwi czyszczenie. 

Odpowiedni wizjer nie ogranicza pola widzenia motocyklisty. Lepiej, jeśli pokryty jest powłoką odporną na zarysowania powierzchni. Ważnym elementem wyposażenia wizjera jest również pinlock, który chroni przed niepożądanym parowaniem wizjera. 

Kask powinien być także idealnie dopasowany do Twojego kształtu głowy. W tej kwestii warto skonsultować się ze sprzedawcą, który pomoże dobrać odpowiedni dla nas kask. W przeciwnym wypadku okazać się może, że wybierzemy kask o wiele za duży – zwracając zbyt dużą uwagę na dostępną przestrzeń wewnątrz kasku.

Dobry kask do 200 zł? 

Nie przedłużając, przechodzimy do głównej części artykułu, w której zaprezentujemy zestawienie dobrych kasków do 200 zł. Choć w tym zakresie cenowym niezwykle trudno jest znaleźć dobry kask, nie oznacza to, że takowych nie ma. Liderem okazuje się znana firma NAXA, która oferuje kaski o praktycznie identycznych parametrach różniących się jedynie typem, kolorem i rozmiarem.

NAXA F23X/F

Skorupa wykonana z kompozytu polikarbonu połączonego z ABS zapewnia bezpieczeństwo i wygodę dzięki swojej lekkości. Kask wyposażony jest również w antyalergiczny wyjmowany wkład. Kask ma europejską homologację ECER 22.05.

NAXA S21/B

Podobnie jak w przypadku powyższego modelu – kask ten wykonany jest z polikarbonu połączonego z ABS. S21/B posiada antyalergiczny wyjmowany wkład, przystosowany do prania oraz zaawansowany system wentylacji.

NAXA FO2 r. XS

Podstawą kasku jest skorupa HIGH TECH termoplastic ABS. Kask wyposażony jest w multiwentylację, antyalergiczny wkład oraz mechanizm szczękowy. Tak jak w przypadku pozostałych przedstawionych przez nas kasków, model ten posiada stosowną, europejską homologację. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skutery do 500cc3. Jakie modele będą najlepsze?
Skutery do 500cc3. Jakie modele będą najlepsze?
Oto najciekawsze propozycje skuterów o pojemności silnika do 500 cm3. Zagwarantują wygodną, szybką i bezproblemową jazdę, bez względu na okoliczności.
ADBL – profesjonalne kosmetyki samochodowe, które warto mieć pod ręką!
ADBL – profesjonalne kosmetyki samochodowe, które warto mieć pod ręką!
Wśród właścicieli samochodów uznaniem cieszą się niedrogie produkty marki ADBL. Cóż można powiedzieć o tej marce i gdzie znaleźć kosmetyki oferowane przez tego producenta?
Hybrydy: Kawasaki opatentowało nazwę E-BOOST. Czy to początek nowej ery?
Hybrydy: Kawasaki opatentowało nazwę E-BOOST. Czy to początek nowej ery?
To jasny sygnał dla miłośników marki - Kawasaki kieruje swój wzrok ku rozwiązaniom przyszłości.
Ostatnie wpisy