Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem

Filipny. Tamtejszy rząd chce zakazać jazdy na motocyklu z pasażerem
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wszelkiego rodzaju jednoślady to z reguły pojazdy dwuosobowe, które są bardzo popularne na Filipinach, Prezydencki doradca zaproponował wprowadzenie zakazu jazdy z pasażerem tłumacząc się potrzebą walki z przestępczością. Niestety, rykoszetem dostaną turyści.

W wielu rozwijających się krajach, takich jak Indie czy Filipiny, jednoślady są główną formą transportu szarych obywateli. Korzystają z nich zarówno młodzi ludzie, jak i małżeństwa. Warto zaznaczyć, że dwuosobowe maszyny są wykorzystywane chociażby podczas odwożenia pociechy do szkoły, czy odbierania go.

Dlatego też, nowy zakaz poważnie uderzyłby w najbiedniejszą warstwę społeczną Filipin. Jednak tamtejszy prezydent Rodrigo Duterte znany jest z kontrowersyjnych i ostrych przepisów, które mają uderzać w przestępczość i nie wiele wskazuje na to, by zaprzątał sobie głowę dobrem obywateli.

(Photo by Eugenio Pastoral on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
Zmarł rekordzista prędkości na motocyklu
W wieku 69-lat zmarł Ralph Hudson. Był rekordzistą świata w prędkości na motocyklu bez dodatkowego pakietu aerodynamicznego. Hudson stracił życie na skutek urazów po wypadku, do którego doszło trzy tygodnie wcześniej na pokazie w Salt Lake City podczas imprezy Bonneville Speed Week.
BMW M3 – odkryj sportowy charakter serii M
BMW M3 – odkryj sportowy charakter serii M
BMW M3 obecnie można dostać w wersji podstawowej oraz Competition. Różnią się one od sobą mocą jednostki napędowej. Oprócz tego klienci mogą zdecydować, czy samochód będzie miał napęd jedynie na tylną oś czy może na wszystkie koła.
Azjatyckie modele quadów, które sprawdzą się w terenie
Azjatyckie modele quadów, które sprawdzą się w terenie
Azjatyckie modele quadów pobijają serca miłośników przygód w terenie. Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Sprawdź!
Ostatnie wpisy