Motocykliści uwielbiają tam przyjeżdżać – te restauracje podbijają ich serca!

Motocykliści uwielbiają tam przyjeżdżać – te restauracje podbijają ich serca!
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Motocykle zyskują coraz większą rzeszę fanów. Można powiedzieć, że tworzą oni kulturę motocyklową. Związana jest m.in. z wieloma miejscami, które są zachowane w mocnym klimacie i przyciągają motocyklistów. 

Kultura motocyklowa – to nie tylko miłość do jednośladów 

Dla części osób motocykle to jedynie pojazdy mechaniczne kojarzone z szybką i niebezpieczną jazdą, stwarzającą zagrożenie w ruchu drogowym. Fani motocykli zdają sobie jednak sprawę z tego, że to coś więcej. Popularność jednośladów nieustannie rośnie, a ich fani od lat zrzeszają się w większe bądź mniejsze grupy, którymi przemierzają kolejne trasy. Towarzyszy temu otoczka kultury motocyklowej, zjawiska, którego początków dopatrywać możemy się w połowie ubiegłego wieku. 

Kultura motocyklowa to nie tylko pojazdy mechaniczne, to również niepowtarzalny klimat, który ceni sobie znaczna część motocyklistów. Składają się na niego interesujące i bogate trasy, charakterystyczna muzyka rodem z lat 70. czy 80. oraz wiele innych aspektów, które łączą ludzi. Wybierając się w trasy, dłuższe czy krótsze, po czasie trzeba zrobić postój. Tutaj pojawia się pytanie – jakie miejsce wybrać? W dalszej części zaprezentujemy kilka miejsc, które są przyjazne dla motocyklistów.

Miejsca przyjazne dla motocyklistów – czym się charakteryzują?

Dobre jedzenie i napoje to to, co motocykliści kochają tak bardzo, jak swoje jednoślady. Będąc w trasie i szukając odpowiedniego miejsca na posiłek oraz odpoczynek, warto zdecydować się na punkty, które są przyjazne dla motocyklistów. Co to oznacza? Właściciele wielu hoteli oraz restauracji często oferują kierującym motocyklami dodatkowe zniżki, na parking, który również jest odpowiednio przystosowany do tego rodzaju pojazdów, na posiłki czy nawet noclegi. Co więcej, w niektórych miejscach przyjaznym jednośladom panuje niepowtarzalny klimat wzbogacony ciężką muzyką czy charakterystycznym mocnym wystrojem – rodem z amerykańskiego filmu lat 80. Zdecydowanie warto korzystać z uroków takich miejsc, mogą przynieść nie tylko solidny i tańszy odpoczynek, ale również nowe i interesujące znajomości.

(fot. pixabay.com)

Popularne miejsca, które często wybierają motocykliści

O tym, że dany hotel, restauracja czy inny ośrodek jest przyjazny motocyklistom, często możemy się dowiedzieć dopiero kiedy znajdziemy się na miejscu. Lepiej nie ryzykować pojawienia się ewentualnych problemów, przykładowo z parkingiem i przed rozpoczęciem podróży lepiej wybrać miejsce, które odpowie naszym potrzebom. W obecnych czasach, gdy kultura motocyklowa zrzesza naprawdę sporą grupę fanów, miejsca przyjazne jednośladom możemy znaleźć praktycznie w każdym zakątku naszego kraju, ale również poza jego granicami. Wybierając się na Mazury, na Podhale, nad morze czy gdziekolwiek indziej, z pewnością znajdziemy miejsce, które podbije nasze serce. 

Gdzie warto się zatrzymać?

Prezentujemy kilka wybranych regionów oraz znajdujących się w okolicy miejsc, które często zostają wyróżnione przez motocyklistów:

  • Mazury

Mazury są regionem, który od lat przyciąga fanów tras motocyklowych swoimi pięknymi widokami, ciekawymi trasami oraz przyjaznymi miejscami, w którym można beztrosko odpocząć. Wśród najchętniej odwiedzanych nieustannie pojawiają się: Hotel Huszcza w okolicach Mrągowa oraz Dwór Kraplewo. Położone są w przyjaznej okolicy, w niedalekiej odległości znajdują się interesujące trasy, które można przemierzać motocyklem. Co więcej, przed obiektami znajdują się parkingi przystosowane do parkowania motocykli.

  • Podhale

Region ten przyciąga masę turystów w każdym sezonie. Wśród nich znajdziemy wielu motocyklistów, którzy mogą liczyć na serdeczne przyjęcie w Tatrach. Znajdziemy tam bowiem wiele hoteli czy restauracji, które sprzyjają motocyklistom, oferując zniżki oraz inne udogodnienia. Wśród najczęściej polecanych znajdziemy: Willę „Roztoka” w Bukowinie Tatrzańskiej, „Zajazd Białczański” w Białce Tatrzańskiej i „Borowy” w Kościelisku. 

  • Polskie miasta

Planując wyjazd, często nie wybieramy tras, które pozwolą nam na bliskość natury, ale naszym celem stają się miasta, w których możemy nie tylko pozwiedzać, ale też smacznie zjeść. Obecnie praktycznie w każdym polskim mieście znajdziemy knajpy, hotele czy restauracje, które sprzyjają motocyklistom. Mają one specjalne parkingi dla nich przeznaczone, a niekiedy ich klimat nawiązuje do motocyklowej kultury. Często wyróżnionymi miejscami zostają: Easy Rider Hostel we Wrocławiu, Bar/pub „2KOŁA” oraz „Cafe 66” w Warszawie. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Enduro, a cross – różnice i podobieństwa
Enduro, a cross – różnice i podobieństwa
Sporty motocrossowe owiane są pewną tajemnicą dla zwykłego laika. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze różnice i podobieństwa między crossem a enduro.
Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Najlepsze kurtki motocyklowe na choppera
Wybór odpowiedniej kurtki motocyklowej to nie lada wyzwanie. Ten element wyposażenia powinien spełniać szereg wymagań, które sprawią, że przejażdżki będą wygodne i bezpieczne.
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Dla poznaniaków zamknięte stoki to żaden problem. Zapalonego narciarza ciągnął quad [NAGRANIE]
Choć stoki narciarskie w końcu otwarto 12 lutego, to niepewna sytuacja związana z zimowym wypoczynkiem popchnęła zapalonych narciarzy do stosowania […]
Ostatnie wpisy