Nowe przepisy: co mówią o braku maseczki na motocyklu?

OnetraceMOTOŚWIAT

Nowe przepisy: co mówią o braku maseczki na motocyklu?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kodeks wykroczeń został rozszerzony o kolejny przepis. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma za wiele wspólnego ze światem motocykli. Ale czy na pewno?

Kask dla motocyklisty – co na początek? Ile trzeba wydać?
Ważny wyrok NSA: kask i ubranie motocyklowe będzie można wliczyć w koszty działalności!
Czy można kupić dobry kask na motocykl za 200 złotych?

Motocykliście jako jedni z nielicznych mogą w obecnych pandemicznych czasach cieszyć się z braku potrzeby zakładania maseczek. Kask jest wystarczająca ochroną przeciw potencjalnym zakażeniem. Sytuacja może jednak wyglądać z goła inaczej podczas kontroli drogowej lub awarii. O co dokładnie chodzi?

10 kwietnia nowelizacji uległ art. 117 odnoszący się do utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości, także podczas zwalczania chorób zakaźnych. Za niestosowanie Kodeks przewiduje karę w wysokości do 1500 złotych lub karę nagany. Do artykułu dodano nowy paragraf, który powinien zaniepokoić motocyklistów.

Nieutrzymywanie przez przewoźnika obowiązanego do zapewnienia podróżnym odpowiednich warunków higieny, środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

brzmienie nowego przepisu

W praktyce, korzystając z rozszerzonej definicji artykułu, mundurowi będą mogli nakładać na kierowców i motocyklistów kary grzywny lub nagany jeśli stwierdzą, że w pojeździe brakuje środków do dezynfekcji.

Oczywiście jedynie pod warunkiem, że legalny charakter nowego przepisu nie jest, łagodnie mówiąc, wątpliwy pod względem prawnym.

(Fot. Pixabay)

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.