Odzież motocyklowa na bardzo ciepłe dni – zobacz nasze propozycje

Odzież motocyklowa na bardzo ciepłe dni – zobacz nasze propozycje
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lato nie jest najłatwiejszym okresem dla motocyklistów, między innymi przez konieczność znalezienia balansu pomiędzy wygodą a właściwościami ochronnymi ubioru. Czym się kierować, wybierając motocyklowy strój na lato?

Wybór odpowiedniej odzieży na jazdę motocyklem jest kluczową kwestią dla każdego kierowcy. To właśnie ubranie, które nosimy na sobie w trakcie jazdy, jest naszą jedyną barierą ochronną w przypadku wypadku czy wywrotki. Każdy doświadczony motocyklista doskonale wie, czym może się skończyć nieodpowiedni dobór stroju do jazdy. Nawet jeżeli nie pędzimy z dużą prędkością, upadek może w takiej sytuacji skończyć się potężnymi zadrapaniami czy bliznami.

Nie da się jednak ukryć faktu, iż latem o wiele trudniej jest wytrzymać w grubych, skórzanych ciuchach stworzonych dla jak najlepszej ochrony, a niekoniecznie dla komfortu cieplnego użytkownika. Sprawia to niestety, iż osoby szczególnie wrażliwe na ciepło mogą postawić na lżejsze, choć niedające choćby ułamka takiej ochrony ubrania. Kwestia ta jest oczywiście jeszcze częściej poruszana latem, kiedy to temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza są absolutną normalnością. Czy jednak jesteśmy w stanie zaleźć złoty środek, czyli połączyć bezpieczeństwo oraz komfort? Okazuje się, iż nie ma z tym najmniejszego problemu. Oto kilka tricków, dzięki którym producenci są w stanie połączyć w swoich produktach obie jakże ważne cechy.

Kurtki i spodnie z meshu

Bez wątpienia największym problemem podczas jazdy motocyklem w upały są kurtki – długi rękaw nie idzie zbytnio w parze z wysokimi temperaturami, lecz nie ma chyba żadnych wątpliwości, iż ubiór zakrywający ręce jest kluczowy w całym stroju motocyklisty. Co jednak może nas uchronić przed nadmiernym poceniem się i uczuciem przegrzania? Specjalne kurki z meshu, które obecnie są bardzo łatwo dostępne na rynku.

Najczęściej tego typu kurki są wykonywane z połączenia specjalnego poliestru 600D oraz właśnie meshu, którego jedną z najważniejszych cech charakterystycznych jest świetna przepuszczalność powietrza. Dzięki temu kurtka zapewnia świetną wentylację i pomaga w zachowaniu balansu cieplnego. Poliester zaś zapewnia ochronę przeciwdeszczową, a wzmocnienia w okolicach ramion, kolan i łokci chronią najbardziej wrażliwe części tułowia. 

Zadbaj o kask z dobrą wentylacją

Nasze ciało musi podczas intensywnej jazdy mieć jak oddychać i to samo tyczy się oczywiście dosłownego oddychania. To właśnie dlatego wybierając kask, w którym ruszymy w letnią trasę, koniecznie musimy zadbać model zapewniający świetny poziom wentylacji. Wyloty i wloty powietrza sprawią, iż jego obieg będzie zachowany, a my będziemy mogli bez problemów oddychać nawet w największy upał.

Zdj. główne: Jakub Sisulak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak poprawić technikę jazdy? Poznaj sposoby na naukę poruszania się motocyklem
Jak poprawić technikę jazdy? Poznaj sposoby na naukę poruszania się motocyklem
Aby jazda motocyklem była w pełni bezpieczna i zadowalająca, kierowca musi mieć niebywałe umiejętności. Samo odbycie kursu nie wystarczy. Poznaj więcej szczegółów!
Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle
Rynek motoryzacyjny. Po trzech kwartałach 2020 najlepiej sprzedają się motocykle
Tegoroczny kryzys nie oszczędził rynków motoryzacyjnych.
Parlament Europejski zabierze się za obowiązkowe przeglądy motocykli?
Parlament Europejski zabierze się za obowiązkowe przeglądy motocykli?
FEMA argmuentowała swoją propozycję faktem dotyczącym tego, że stan techniczny motocykli ma marginalne znaczenie przy wypadkach z ich udziałem.
Ostatnie wpisy