Prezent dla nastolatka – co będzie odpowiednie?

Prezent dla nastolatka – co będzie odpowiednie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Minęły czasy, kiedy dziecko cieszyło się ze zwykłego misia bądź samochodzików. Teraz, będąc dorastających człowiekiem, trudniej dogodzić jako zmieniającym się jak w kalejdoskopie życzeniom. Na szczęście istnieją uniwersalne prezenty, które z powodzeniem możemy podarować nastoletniemu chłopcu.

Gry

Gry, ale nie byle jakie! Wszyscy pamiętamy, jaką zabawę przynosiło wspólne granie z dzieckiem w gry planszowe, układanie domina czy puzzli. Wspólne wieczory spędzone na graniu całą rodziną mogą powrócić, trzeba tylko dostosować gry pod wymagania nastolatka. Nic dziwnego, w końcu prezent dla 15-latka chłopca musi być atrakcyjny i angażujący wyobraźnię oraz zdolność do logicznego i strategicznego myślenia. Z pomocą przychodzą gry fabularne, tematyczne gry karciane, gry strategiczne, gry operujące czarnym humorem. Zimowe wieczory spędzone na grze detektywistycznej, dziejącej się w nawiedzonym domu lub w świecie opanowanym przez zombie wpiszą się w gusta nastolatka.

LEGO

Klocków tej marki chyba nikt nie musi przedstawiać ani przekonywać, że są po prostu dobre. Kultowe klocki LEGO od lat wychowują pokolenia. Zachęcają do kreatywnej zabawy, do projektowania, do budowania wież sięgających sufitu, rozległych miast, statków kosmicznych, strzeżonych przez piratów wysp i wielu, wielu więcej. Warto zaznaczyć, że LEGO kochają szczególnie miłośnicy konkretnych serii książek, filmów i bajek – klocki i figurki z serii Harry Potter, Star Wars czy Piraci z Karaibów mogą być świetnym prezentem dla młodego fana danej produkcji. W układaniu klocków najlepsze jest to, że możemy wyjść poza instrukcję i stworzyć własne, pomieszane światy. LEGO wychodzi naprzeciw oczekiwaniom starszych i bardziej doświadczonych budowniczych, konstruując coraz to trudniejsze zestawy.

Figurki

Kolekcjonerstwo jest dziś wysoce cenionym hobby. Jest wysoce prawdopodobne, że jeśli twój nastolatek ma jakichś ulubionych youtuberów, za ich plecami znajduje się półka z gadżetami, na której stoją gadżety i figurki z najbardziej znanymi bohaterami z popkulturowych produkcji. Figurki z filmów i komiksów o superbohaterach, figurki z kreskówek i bajek, z kultowych seriali, z animacji japońskich oraz z gier wideo to tylko kilka przykładów figurek pożądanych na rynku kolekcjonerskim. Jeśli dobrze znamy nasze dziecko, wiemy, co lubi. Figurka może ozdobić jego pokój oraz będzie znakiem, że nie są nam obce jego zainteresowania.

Modelarstwo

Modelarstwo wymaga niemałego skupienia, ostrożności i uwagi. Dostarcza frajdy, a także sprzyja rozwojowi wielu umiejętności manualnych – planowania, organizacji czasu i przestrzeni, cierpliwości, skupienia, umiejętności malowania czy obsługi narzędzi takich jak pistolet do klejenia. Nie zapominajmy o najważniejszym aspekcie – radości stworzenia czegoś swojego, idealnej repliki okrętu wojennego, czołgu, helikoptera bądź konkretnego obiektu historycznego na przykład Titanica. Wraz z tworzeniem konkretnej maszyny czy pojazdu rośnie zainteresowanie historią stojącą za rozpoznawalnością danego obiektu. Modelowanie sprzyja wszechstronnemu rozwojowi nastolatka i motywuje go do samodzielnego odkrywania kart przeszłości.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PPF: Jakie elementy w samochodzie warto zabezpieczyć folią ochronną?
PPF: Jakie elementy w samochodzie warto zabezpieczyć folią ochronną?
Dowiedz się więcej o tym, kiedy przyda się folia ochronna.
Jak wysłać paczkę poza granicę Polski?
Jak wysłać paczkę poza granicę Polski?
Planujesz wysyłkę paczki za granicę? Dowiedz się, jak to zrobić!
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Segway: wodorowy motocykl stylizowany na maszynach z filmu „Tron”
Za projekt odpowiedzialny jest startup Ninebot Inc., który w 2015 roku przejął markę Segway.
Ostatnie wpisy