Statystyki wypadków motocyklowych w sezonie — podsumujmy!

OnetraceWYDARZENIA

Statystyki wypadków motocyklowych w sezonie — podsumujmy!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Poznaj statystyki wypadków motocyklowych w sezonie 2021 udostępnione nam przez Komendę Główną Policji. Wiarygodne informacje dla zainteresowanych.

Spoty motocyklowe w Małopolsce w wakacje! Zobacz gdzie jechać!
Największe zloty motocyklistów na świecie. Tam musisz się zjawić!
Motoserce w Dąbrowie Górniczej – czym jest ta szlachetna akcja?

Jak podaje Komenda Główna Policji, w sezonie motocyklowym w 2021 roku doszło do blisko dwóch tysięcy wypadków i prawie czterech tysięcy kolizji z udziałem motocyklistów. Poniżej precyzyjne dane.

Komenda Główna Policji poinformowała, że w okresie od 1 stycznia do 15 września 2021 roku na polskich drogach doszło do 1710 wypadków z udziałem motocyklistów. Niestety z danych wynika, że zginęło 205 osób, w tym 189 motocyklistów (183 kierujących i 6 pasażerów). W statystyce objęto również liczbę osób rannych, było ich 1720 osób, w tym aż 1567 motocyklistów (1416 kierujących i 151 pasażerów). Użytkownicy motocykli uczestniczyli także w 3888 kolizjach drogowych. Liczymy na to, że sezon 2022 przyniesie pozytywne zmiany i mniej kolizji oraz wypadków, szczególnie tych śmiertelnych.

Zdjęcie główne: Harley-Davidson/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.