Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?

OnetraceCHILL STREFANA TRASIE

Kamizelka, kurtka, a może coś innego – jak wygodnie jeździć latem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dobranie odpowiedniej odzieży wierzchniej to nie lada wyzwanie dla każdego miłośnika wypadów motocyklowych. Ubierzesz za mało – może Cię przewiać, za dużo– przegrzejesz się. Jak znaleźć złoty środek?

Śmiertelny wypadek policjanta. Jadąc motocyklem, zderzył się z lawetą…
Rękoczyny przed bramką na A4. Kierowcy i motocykliście puściły hamulce [NAGRANIE]
Zamówienia „na wynos” przyczyniły się do wzrostu zainteresowania skuterami na minuty

Żar lejący się z nieba i skóra nie należy do najbardziej przyjemnych kombinacji. Zwłaszcza, jeśli wybierasz się w dłuższą trasę. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do utraty przytomności!

Dziś sprawdzamy, jak miłośnicy jednośladów mogą radzić sobie z upałem. Jaka odzież sprawdzi się najlepiej?

Kamizelka

Kamizelka zdecydowanie zapewni komfort jazdy, jednak nie jest ona polecana na dłuższe trasy. Powód – brak ochrony rąk w przypadku wypadku motocyklowego lub szlifu. Jednak kamizelka nada się idealnie na parady motocyklowe przy mniejszych prędkościach, ewentualnie w krótkie, czysto rekreacyjne trasy. Jaką kamizelkę wybrać? Istnieje kilka rodzajów – skórzane, tekstylne, jeansowe, ochronne. 

Kamizelki tekstylne ochronne

Wielu motocyklistów uważa, że kamizelki skórzane są zdecydowanie trwalsze od tych tekstylnych; jednak zaawansowana technologia XXI wieku pozwala kamizelkom materiałowym konkurować ze skórą. Dzięki protektorom pleców i wentylowanym podkładkom na klatce piersiowej kamizelki tekstylne zapewniają większe bezpieczeństwo i wentylację ciała w upalne dni. 

Kamizelki jeansowe

Kamizelki jeansowe nie dają wielkiej ochrony, jednak są praktyczniejsze w upalne dni w porównaniu do kamizelek skórzanych. Wielu motocyklistów decyduje się na jeansowe kamizelki w przypadku temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Warto jest pamiętać, że jakakolwiek ochrona jest lepsza niż jazda w samej koszulce. Dlatego stając przed wyborem: kamizelka jeansowa czy jej brak, lepiej się w nią zaopatrzyć.

Kurtka

Skóra

Wielu motocyklistów nie wyobraża sobie wyjazdu motocyklowego bez skóry. Niestety, ze względu na gorszą wentylację skórzana kurtka motocyklowa nie sprawdzi się idealnie w upalne dni. Ze względu na jej grubość nie przepuszcza ona powietrza, a odpinana podpinka nie daje wspaniałych rezultatów. Skóra polecana jest na okres wiosenny i jesienny. Można pokusić się o perforowaną kurtkę skórzaną, trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będzie ona odpowiednia na chłodniejsze dni czy ochronę przed deszczem lub wiatrem. 

Kurtki meshowe

Latem, gdy temperatury osiągają ponad 30°C, wojaże w skórze mogą być bardzo uciążliwe i zabierać przyjemność z jazdy. Jest jednak nadzieja dla motocyklistów, którzy nawet w upalne dni pragną delektować się trasą – kurtki meshowe. 

Kurtki meshowe stały się swoistym must-have dla wielu motocyklistów uwielbiających letnie eskapady. Materiał ten to przewiewna lecz wytrzymała siatka, często wzmocniona protektorami zabezpieczającymi nasze plecy, barki i łokcie. Kurtki meshowe to zdecydowany hit zapewniający wygodę jazdy i bezpieczeństwo. Są lekkie, cienkie i przewiewne, dzięki czemu jazda nawet w najbardziej upalne dni nie będzie pozbawiona przyjemności. 

Kurtki skórzano-meshowe

Świetnym połączeniem są też kurtki skórzane-meshowe, łączące styl, bezpieczeństwo i wentylację ciała podczas jazdy. Gwarantem tego modelu jest lepsza ochrona. Sprawdzi się ona w przypadku miłośników kurtek skórzanych, którzy chcieliby jednak zapewnić sobie lepszą wentylację ciała, nie tracąc przy tym na bezpieczeństwie i klasycznym looku.

Zdj. główne: Harley-Davidson/unsplash.com

KOMENTARZE

WORDPRESS: 0
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności.