Zaprawki lakiernicze – wyeliminuj skazy karoserii samochodu

Zaprawki lakiernicze – wyeliminuj skazy karoserii samochodu
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Lakier na karoserii naszych samochodów pozostaje narażony na negatywne działanie wielu czynników zewnętrznych. Może ulec uszkodzeniu pod wpływem warunków atmosferycznych, temperatury, kwaśnych deszczów, a nawet wbijających się w karoserię w czasie jazdy owadów. Dodatkowo zmiany na powłoce lakieru mogą powstawać w wyniku działania środków chemicznych zawartych m.in. w słabej jakości płynach do spryskiwaczy, olejach hydraulicznych, biopaliwach oraz kredkach, których często używamy, aby doraźnie ukryć zarysowania.

Osobną kwestią pozostają uszkodzenia mechaniczne powstałe na skutek obrysowania elementami innego samochodu w czasie stłuczki czy otarć na parkingu. Z jakich środków korzystać, aby zatuszować te ślady, a jednocześnie nie narazić karoserii na dalsze skazy? Świetnym rozwiązaniem okażą się zaprawki lakiernicze. To specjalny typ lakierów, które stosujemy do miejscowych napraw na powierzchni karoserii, co pozwala nam na eliminację zarówno płytkich, jak i głębokich ubytków w warstwie lakierniczej.

  • Zaprawki lakiernicze – eliminacja płytkich i głębokich ubytków lakierniczych karoserii
  • Gotowe zaprawki lakiernicze w sklepie internetowym abrp.pl
  • W jakich formach i opakowaniach występuje lakier zaprawkowy?
  • Lakier bezbarwny – chroni i nadaje połysk powłoce
  • Auto Body Repair Products – jedyne takie miejsce w sieci

Zaprawki lakiernicze – eliminacja płytkich i głębokich ubytków lakierniczych karoserii

Skazy lakiernicze i uszkodzenia lakierniczej powłoki karoserii to problemy, z którymi zmagają się wszyscy właściciele samochodów. Zmiany te mogą powstawać na skutek wielu zróżnicowanych czynników – począwszy od negatywnego wpływu warunków atmosferycznych, przez źle dobraną chemię samochodową, po uszkodzenia mechaniczne. Jak sobie z nimi radzić? Najlepszym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie z wysokiej jakości zaprawki lakierniczej. Tego rodzaju lakier świetnie sprawdzi się przy eliminowaniu dużych i głębokich ubytków a lakierze, jak również przy niwelowaniu drobnych i pojedynczych rys czy odprysków. Za ich użyciem przemawia także ekonomia, gdyż nie narażą nas koszty tak wysokiej, jak w przypadku wizyty i kompleksowego serwisu u lakiernika. A efekty wcale nie są mniej spektakularne.

Gotowe zaprawki lakiernicze w sklepie internetowym abrp.pl

Sklep internetowy abrp.pl to miejsce, w którym znajdą Państwo profesjonalne zaprawki lakiernicze renomowanych producentów. Proponowane produkty można aplikować na powierzchniach z różnego rodzaju materiału. Świetnie radzą sobie z rysami i uszkodzeniami na blachach stalowych, aluminiowych, a nawet na powierzchniach sztucznych. Polegamy wyłącznie na dostawach od sprawdzonych producentów lakierów zaprawkowych, dzięki czemu otrzymują Państwo gwarancję niezrównanej trwałości i najwyższej klasy skuteczności. Dystrybuujemy zaprawki w kolorze każdego samochodu, dzięki czemu z łatwością uda się dobrać odpowiednią barwę do koloru karoserii, jaki znajdą Państwo na tabliczce znamionowej auta.

W jakich formach i opakowaniach występuje lakier zaprawkowy?

Przy zakupie lakieru zaprawkowego, gdy pragniemy wyeliminować lub zniwelować uszkodzenia występujące na warstwie lakierniczej karoserii samochodowej, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na barwę zaprawki. Wiemy już, że aby dobrać odpowiednią, należy najpierw sprawdzić kolor lakieru bazowego na tabliczce znamionowej naszego samochodu. W jakiej formie znajdziemy zaprawki? Podstawowa to mała buteleczka z lakierem, do której dodawany jest pędzelek, pozwalający na precyzyjne pokrycie uszkodzonej powierzchni karoserii. Drugi wariant to spray, najczęściej wybierany przez klientów, świetnie nadający się do pokrywania większych powierzchni. Ostatnia opcja to sztyft. To zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, a właściwie jedyne słuszne, gdy rysy w karoserii są dość głębokie. Tylko sztyft z odpowiednim aplikatorem powoli wniknąć lakierowi głęboko w taką powierzchnię.

Lakier bezbarwny – chroni i nadaje połysk powłoce

Bardzo często to wersji butelkowej zaprawek lakierniczych producenci dorzucają lakier bezbarwny. Nakładamy go na powłoce lakierniczej po aplikacji zaprawki. Pozwala on zabezpieczyć polakierowaną powierzchnię przed dalszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Najczęściej stosujemy dwie warstwy lakieru bezbarwnego. Pierwszą cienką, która chroni bazę, drugą zaś, nieco grubszą, która tworzy odpowiednią powierzchnię, nadając połysk powłoce. Oczywiście nie wszystkie zaprawki zostają doposażone w lakier bezbarwny, jednak w naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wiele jego rodzajów i gatunków.

Auto Body Repair Products – jedyne takie miejsce w sieci

Auto Body Repair Products (https://abrp.pl/) to jedyne takie miejsce w sieci, gdzie znajdą Państwo wszystko, co niezbędne, by przywrócić karoserii nieskazitelny wygląd. W naszym sklepie internetowym proponujemy szereg sprawdzonych produktów do kosmetyki lakierniczej, które pozwolą na dokonanie niezbędnych poprawek i zakonserwowanie powłoki lakierniczej przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Posiadamy lakiery zaprawkowe, lakiery bezbarwne, utwardzacze i rozpuszczalniki, ale również podkłady, szpachle czy materiały do szlifowania.

Zdjęcia: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia
Gorzowscy motocykliści w walce o autodrom z prawdziwego zdarzenia
Projekt zakłada budowę placu asfaltowego, na którym motocykliści mogliby rozwijać swoje umiejętności.
Jak wybrać odpowiednie elementy do kompensacji ruchów i wibracji w instalacjach przemysłowych?
Jak wybrać odpowiednie elementy do kompensacji ruchów i wibracji w instalacjach przemysłowych?
Zrozum, jak wybrać odpowiednie komponenty do neutralizacji ruchów i wibracji w instalacjach przemysłowych. Dowiedz się więcej o korzyściach i kluczowych czynnikach, które należy wziąć pod uwagę.
Akumulator żelowy a AGM – jakie różnice?
Akumulator żelowy a AGM – jakie różnice?
Wraz z rozwojem technologii oraz rosnącym zapotrzebowaniem na coraz nowsze i coraz bardziej zaawansowane systemy w samochodach producenci akumulatorów zostali zmuszeni dostarczać baterie, które sprostają tym wymaganiom.
Ostatnie wpisy